Labora - přeshraniční aktivity pro profesní orientaci a vzdělávání

Cílem projektu je rozvoj regionu, zvýšení vzdělanostní struktury, zamezení odchodu absolventů SŠ a VŠ za prací do jiných krajů a posílení hospodářského rozvoje české a saské strany Krušnohoří formou oslovování, prezentace a spolupráce se ZŠ, SŠ a VŠ.

Díky přeshraničním akcím a exkurzím mohou česko-němečtí studenti a budoucí absolventi navazovat nové kontakty, začnou vnímat Krušnohoří jako symbol výzvy a možnosti seberealizace. Nebudou odcházet za prací do jiných krajů, tím pádem nedojde k sociálnímu propadu v poměru obyvatel Ústeckého kraje s poklesem vzdělanostní struktury na české a saské straně.

V rámci projektu bude prohloubena spolupráce se školami, do projektu budou zapojeni výchovní poradci, kteří budou motivovat a informovat žáky o možnostech trhu práce, o aktuálním vývoji projektu, připravovaných exkurzích, apod. Se školami OHKCV spolupracuje již několik let, ať už v rámci akcí (Výstava Vzdělávání, Technodays, pravidelné Sekce školství a vzdělávání, apod.). Pro žáky si připravíme i besedy s experty z firem, díky kterým se žáci dozvědí, jak fungují firmy v praxi.

14. března se v rámci projektu LABORA konala ve měste Annaberg-Buchholzexurze ve firmě MENNEKES Elektrotechnik Sachsen GmbH. Na úvod proběhlo přivítání všech hostů, po kterém následovala prohlídka firmy a představení profesí, kterými je ve firmě možné se vyučit.

V dopoledních hodinách proběhla návštěva školy Ev. OS Annaberg, ve které žáci měli jednu společnou hodinu, během které si také školu prohlédli.

Následoval oběd a cesta do Manufaktur der Träume aneb Manufaktura snů, kde žáci strávili odpoledne.

Více fotografií naleznete zde