Aktuality MŠ

• Zveřejněno 13. 9. 2017

Ukázky dravců

Začátkem nového školního roku 2017 /2018 za námi zavítali sokolníci se svými dravci. Na naší školkové zahradě se sešly nejen děti z MŠ, ale také ze ZŠ a společně jsme mohli sledovat zajímavou přednášku o životě těchto opeřenců. Tuto sokolnickou skupinu můžete vídat především na hradě Rábí, kde takovéto přednášky mívají velmi často. Kdo měl svůj dotaz, velice rádi mu ho zodpověděli. Děkujeme za poučné a zajímavé povídání a ukázky letu dravců.

• Zveřejněno 18. 12. 2015

Vánoce ve školce

I letos (18. 12. 2015) jsme uspořádali pro děti Vánoce v naší tělocvičně. Byl ozdobený stromeček, připravené koledy a vánoční písničky. Děti měly pro své kamarády z jiných tříd nacvičené pásmo a čekalo se jen na Ježíška.

• Zveřejněno 17. 12. 2015

Vánoční příběh

Dnes 17. 12. 2015 za námi opět přijel náš milý a oblíbený „pan Pohoda“(Jan Vitner) z divadla z Karlových Varů.

Na jeho pohádky se vždycky moc těšíme a dnes jsme si mohli zahrát a zazpívat příběh o Ježíškovi. Hodně dětí se stalo na chvíli herci a předvedli nám, že se nestydí a dokáží spolupracovat. Příběh byl doprovázen slovem a především vánočními koledami, které hrál pan Pohoda na kytaru. Téměř všechny písně děti znaly a s chutí si zazpívaly i paní učitelky.

• Zveřejněno 8. 12. 2015

Návštěva seniorů

Dne 8. 12. 2015 se naše děti vydaly, spolu s paní učitelkami Lenkami (Schirlovou a Musilovou), do domova důchodců Dukla. Připravily si pro ně hezké předvánoční pásmo básniček a písniček. Všichni si společně zazpívali vánoční koledy a děti podarovaly staroušky svými dárečky, které samy vyráběly. Na oplátku dostaly něco sladkého na zoubek.

• Zveřejněno 5. 12. 2015

Mikuláš ve školce

Letos za námi přišel Mikuláš už 4. prosince. Samozřejmě i s hodným andělem. Jen se přivítali s dětmi a paní učitelkami a už tam vlítla nazlobená čertice Milena. Nemohla najít školku a měla za úkol, od samotného vládce pekel Lucifera, přinést do pekla ty největší zlobivce. Poslušní, malí pomocníci čertíci jí ulehčili práci a pomohli ta zlobidla najít. Ale protože tam byl hodný Mikuláš a přimlouval se i anděl, nakonec je nechala s kamarády. Všichni museli říci nějakou pěknou básničku, nebo zazpívat písničku a úkol splnili. Ale Mileně se ve školce moc líbilo a mohla s dětmi zůstat a tancovat a soutěžit. To bylo moc prima!

• Zveřejněno 25. 11. 2015

Předvánoční dílna15

Letos jsme uspořádali naší předvánoční dílnu 25. 11. 2015. Každý si mohl na dílničce vyrobit například dekorativní vánoční stromeček z papíru (polepený a potažený bavlnkou, dozdobený ván.koulemi), nebo zajímavý svícen ze skleničky (na sklenici se nalepil notový zápis, ve kterém byly vyraženy vánoční motivy. Dozdobený byl celou skořicí a šípky, ovázaný přírodním provázkem a uvnitř čajová svíčka). Zdobily se také vánoční voňavé perníčky a letos se vyráběly led-svíčky, které krásně střídaly výrazné barvy. Děkujeme paní Štěpánkové, která tyto svíčky připravuje a má s nimi vždy dlouhou práci, kterou všichni oceňujeme. Mockrát díky Lucko.

• Zveřejněno 4. 11. 2015

Muzikoterapie

Dne 4. 11. 2015 k nám zavítali manželé Jan a Zuzana Šestákovi z Perštejna. Prožili jsme s nimi úžasnou hodinu s netradičními hudebními nástroji, krásným povídáním a zpíváním.

• Zveřejněno 12. 3. 2015

Vejprtský drozd ve školce

V naší školce jsme uspořádali ve čtvrtek 12. 3. 2015 školní kolo pěvecké soutěže Vejprtský drozd. Do soutěže se přihlásilo 22 statečných dětiček.

• Zveřejněno 25. 2. 2015

Maškarní ples

Dnes 25. 2. 2015 jsme se opět, po roce sešli na našem maškarním plese. Téměř všechny děti měly kostýmy a tak se tělocvična hemžila princeznami, rytíři, policajty, nebo veselými zvířátky.

• Zveřejněno 1. 4. 2014

Nový dětský nábytek do školky

V průběhu loňského a letošního školního roku jsme v mateřské škole přistoupili k výměně původního nábytku za nový. Ten původní sloužil dětem již několik desítek let a mnohdy to na něm bylo znát. Obměna nábytku se týká jak skříněk a regálků v nejrůznějších barevných kombinacích, tak i stolečků a židliček.